Victorie și contra echipei din Brașov

8 Iunie 2021, autor: Flavius Dinca

Handbal feminin, Turneu Baraj menținere / promovare Liga Națională, Meciul 2, Sala Sporturilor, Buzău, 08.06.2021, 18:30 (FRHTV)

SCM CRAIOVA - CSM Corona Brașov 30-25 (15-9)

Echipa de handbal feminin SCM Craiova s-a impus astăzi cu scorul de 30-25 (15-9) în fața formației Corona Brașov și a obținut a doua victorie din tot atâtea partide în barajul care se desfășoară în aceste zile în Sala Sporturilor din Buzău.

Partida a fost dominată de echipa noastră, care a condus ostilitățile încă din startul jocului: 7-3, 13-7, iar la pauză a fost 15-9. În repriza secundă a fost același scenariu, diferența fiind chiar și de opt goluri. Scorul final a fost 30-25, iar SCM Craiova și-a asigurat prezența și în sezonul viitor în Liga Națională.

Mâine, de la ora 12:30, handbalistele noastre vor juca utlimul joc din acest sezon, doar de palmares, cu Dacia Mioveni.

© 2020 SCM Craiova. Toate drepturile rezervate.