HANDBAL FEMININ, Turneu Râmnicu-Vâlcea, Sala Traian, 15.05.2021, 19:45

CS Rapid București - S.C.M. Craiova 20-20 (11-10)

SCM Craiova: Dzhukeva, Curmenț, Chetraru – Cace, Şelaru (1 g.), Ţicu (4 g.), Andrei (3 g.), Nica (5 g.), Crăciun (1 g.), Zamfir (4 g.), Tudorică, Orșivschi, Ion, Colac (1 g.), Gogoșeanu, Adespii (2 g.), Savu.

Antrenori: Bogdan Burcea, Costin Dumitrescu, Grigore Albici

Partidă foarte echilibrată sâmbătă seara în Sala “Traian” din Rm. Vâlcea. SCM Craiova a început mai bine și și a condus cu 4-1 și 6-3, însă în doar câteva minute, Rapidul a revenit și a preluat avantajul cu 9-7, 11-8. În finalul primei părți, sportivele noastre nu au mai primit gol și au redus ecartul la unul singur (11-10). În repriza secundă s-a mers cap la cap, până în minutul 47, când Rapidul a avut avantaj de două goluri. Diferența s-a păstrat până la sfârșitul jocului, când Alexandra Andrei a egalat la 20, stabilind scorul final.

După acest rezultat, SCM Craiova a acumulat 25 de puncte, iar mâine, tot de la ora 19:45, va întâlni, tot la Rm. Vâlcea, pe CSM Slatina.

© 2020 SCM Craiova. Toate drepturile rezervate.