Pierdem duelul de la Baia Mare

20 Martie 2022, autor: Ionut Greere

Handbalistele noastre au pierdut cu scorul de 28-26 meciul jucat sâmbătă dimineața la Baia Mare în etapa a 19-a din Liga Florilor.

Jocul a fost foarte echilibrat în prima sa parte, cu ambele echipe pe rând la conducere. Am condus în două rânduri 7-5 și 8-4, iar gazdele s-au desprins la trei goluri diferență în minutul 20 (12-9). Am tratat bine ultimele minute de joc din prima repriză și am restabilit egalitatea pe tabela de marcaj, 16-16 la pauză.

Am marcat doar un singur gol în 12 minute din partea secundă și Minaur s-a desprins la 22-17 (minutul 42). Din păcate, am pierdut-o pe Cristina Zamfir, care a fost accidentată la un duel cu Fujita, meciul fiind întrerupt mai multe minute. Formația maramureșeană a avut chiar șase goluri avans pe finalul jocului, am revenit cu patru goluri consecutive, însă insuficient pentru a mai spera măcar la punct.

MINAUR BAIA MARE – SCM CRAIOVA 28-26 (16-16)

Minaur: Enache, Pandzic – Lavko 11, Fujita 5, Burlachenko 3, Laslo 3, Severin 2, de Souza 2, Tănasie 1, Polocoșer 1, Cioca, Kerekes, Petruș, Zych, Țîrle. Antrenor: Raul Fotonea.

Craiova: Dzhukeva, Curmenț – Andrei 5, Șelaru 4, Bak 4, Burcea 4, Cîrstea 4, Nica 2, Cace 1, Grigorie 1, Tudorică 1, Loken, Ghețu, Colac. Antrenor: Bogdan Burcea.

© 2020 SCM Craiova. Toate drepturile rezervate.