Mulțumim, Bogdan Burcea!

Mulțumim, Bogdan Burcea!

21 Martie 2024, autor: SCM Craiova


Sport Club Municipal Craiova și antrenorul Bogdan Burcea au hotărât, de comun acord, rezilierea contractului.

SCM Craiova îi mulțumește domnului Burcea pentru toată activitatea desfășurată în Bănie. Cu Bogdan Burcea pe bancă, echipa noastră a cucerit Cupa EHF în anul 2018, reușind cea mai mare performanță din istoria handbalului craiovean. În același an, Craiova a fost vicecampioana României.

Clubul nostru îi este recunoscător tehnicianului pentru tot aportul adus în cadrul rezultatelor reușite de SCM pe plan intern și internațional. Bogdan Burcea rămâne singurul antrenor care a dus un trofeu european important în vitrina unei echipe sportive din Craiova. 

“11.05.2018 - Ce seară minunată / Campioni europeni prima dată” 

Îi urăm domnului profesor mult succes în viitor!

#MultumimBogdanBurcea

La conferința de presă susținută astăzi, tehnicianul a primit un tricou special, iar acesta a avut un mesaj de mulțumire adresat tuturor celor care i-au fost alături în cei 8 ani petrecuți în Bănie.

#SCMCraiova


© 2020 SCM Craiova. Toate drepturile rezervate.
Developed by tibis.