Înfrângere în faţa Minaurului

20 Mai 2021, autor: Flavius Dinca

Handbal feminin, Liga Florilor, etapa 25, Sepsi Arena, Sf. Gheorghe, 20.05.2021, 13:15

CS Minaur Baia Mare - SCM CRAIOVA 28-21 (17-6)

SCM Craiova: Dzhukeva, Curmenț, Chetraru – Cace (1 g.), Andrei (1 g.), Nica (1 g.), Tudorică (6 g.), Orșivschi, Ion, Colac (4 g.), Gogoșeanu, Adespii (5 g.), Savu (3 g.), Ţicu.

Antrenori: Bogdan Burcea, Costin Dumitrescu, Grigore Albici

SCM Craiova a pierdut partida de astăzi cu CS Minaur Baia Mare, scor 28-21, însă antrenorul Bogdan Burcea a rulat tot lotul de jucătoare, întrucât sâmbătă şi duminică vor urma partidele cu Gloria Bistriţa şi Dunărea Brăila, importante pentru a acumula puncte să evităm locurile de baraj.

Partida de la Sf. Gheorghe a început bine pentru echipa noastră, care a deschis scorul prin Ana Maria Savu. A urmat o perioadă de nouă minute de echilibru (5-4 pentru Baia Mare), iar din acel moment adversarele s-au distanţat tot mai mult, ajungând la 12-5 în minutul 21, iar la pauză a fost 17-6. În partea secundă, SCM Craiova a revenit pe tabelă apropiindu-se la cinci goluri în minutul 48 (23-18).

Scorul final a fost 21-28 şi concentrarea va fi pe următoarele două partide cu Gloria Bistriţa (sâmbătă, ora 15:45) şi cu Dunărea Brăila (duminică, ora 14:15).

© 2020 SCM Craiova. Toate drepturile rezervate.