Handbalistele la Bistrița după ... puncte

Handbalistele la Bistrița după ... puncte

25 Aprilie 2021, autor: Petrișor Albu


Echipa de handbal feminin S.C.M. Craiova a plecat astăzi către Bistrița unde în perioada 26 aprilie - 01 mai se desfășoară turneul primelor 4 etape din returul actualei ediții de campionat din Liga Națională de Handbal Feminin - Liga Florilor Mol.

Echipa noastră va disputa 3 partide în acest turneu, cele contând pentru etapele 16, 18 și 19. În etapa a 17-a echipa noastră va sta având în vedere că formația din Chișineu-Criș s-a retras din campionat.

Antrenorul principal al echipei noaste de handbal feminin, Bogdan Burcea spune că îți dorește să aibă toate jucătoarele apte și echipa să acumuleze puncte pentru a urca în clasament.

Bogdan BURCEA, antrenor S.C.M. Craiova: ” Plecăm la Bistrița cu gândul, în primul rând, de a avea evoluții mai bune. În al doilea rând să ne păstrăm starea de sănătate actuală. Returul va fi unul de foc pentru noi. Sperăm din tot sufletul să urcăm cât mai curând în clasament. Următoarele 5, 6 meciuri sunt meciuri care ne pot permite să acumulăm puncte, puncte de care avem nevoie foarte mare și vom face tot ce ne stă în putință să le luăm.”

Pentru turneul de la Bistrița singura jucătoare care nu a făcut deplasarea este Ana Maria Mincu, care se află în recuperare post-operatorie.

Programul jocurilor echipei noastre la turneul de la Bistrița:

luni 26.04.2021, ora 16:00 - joc din cadrul etapei a 16-a: 

S.C.M. RÂMNICU-VÂLCEA - S.C.M. CRAIOVA

joi, 29.04.2021, ora 13:15 - joc din cadrul etapei a 18-a:

S.C.M. CRAIOVA - C.S. Dacia Mioveni 2012

sâmbătă, 01.05.2021 - ora 15:10 - joc din cadrul etapei a 19-a:

S.C.M. Gloria BUZĂU - S.C.M. CRAIOVA


© 2020 SCM Craiova. Toate drepturile rezervate.
Developed by tibis.