Eșec cu Vâlcea

26 Aprilie 2021, autor: Petrișor Albu

În prima etapă a returului Ligii Naționale de Handbal Feminin - Liga Florilor Mol, echipa noastră a întâlnit formația S.C.M. Râmnicu-Vâlcea.

Jocul a fost echilibrat pe tot parcursul primei reprize, fetele noastre fiind în 3, 4 rânduri în situația de a prelua conducerea pe tabela de scor. S-a mers cap la cap până spre finalul reprizei când adversarele noastre au pus o distanță de 2 goluri și la pauză s-a intrat cu 11-13.

Repriza a doua a debutat favorabil vâlcencelor care au pus un ecart de 5 goluri. Jucătoarele noastre au avut o tresărire de orgoliu și au venit la 3 goluri: 17-20, dar neatenția la finalizare, dar și neșansa de a lua barele porții la țintă, au făcut ca Vâlcea să controleze finalul partidei și să obțină victoria la 6 goluri diferență.