Comunicat de presă SCM Craiova

Comunicat de presă SCM Craiova

6 Mai 2022, autor: Ionut Greere


În urma știrilor apărute în spațiul public, Sport Club Municipal Craiova ține să precizeze următoarele aspecte:

Medicația folosită de către Ana Maria Țicu a fost prescrisă de către un medic independent de clubul nostru. Aceasta a fost folosită în perioada în care sportiva legitimată la SCM Craiova se afla într-un proces de refacere după o gravă accidentare, iar acest lucru nu a afectat activitatea echipei noastre de handbal feminin. Tratamentul administrat a fost pentru probleme de altă natură și nu sportive.

De asemenea ținem sa precizam că toate medicamentele administrate sportivilor din cadrul clubului se iau sub îndrumarea și cu acceptul unui medic de medicina sportivă.

Sport Club Municipal Craiova se delimitează, condamnă folosirea oricăror mijloace ce contravin sportului și militează pentru un sport curat.


© 2020 SCM Craiova. Toate drepturile rezervate.
Developed by tibis.