22-24 cu bistrițencele

22 Mai 2021, autor: Flavius Dinca

Handbalistele de la SCM Craiova au pierdut astăzi cu scorul de 24-22 (12-11), la Sf. Gheorghe, partida cu CS Gloria Bistrița din etapa 26 a Ligii Florilor.

Adversarele au condus ostilitățile pe tot parcursul jocului și au fost permanent în avantaj pe tabela de marcaj. Înainte de pauză, sportivele pregătite de Bogdan Burcea au revenit la un gol diferență, însă în repriza secundă nu au reușit să întoarcă rezultatul. Dintre jucătoarele noastre s-u evidențiat Țicu (8 goluri) și Zamfir (4 goluri). Jucătoarele noastre au încercat să întoarcă scorul, dar din păcate paradele portarului de la Bistrița ne-au blocat revenirea pe tabela de marcaj.

După acest rezultat, SCM Craiova a rămas cu 25 de puncte și mâine, de la ora 14:15, va întâlni pe Dunărea Brăila, într-un joc din cadrul etapei 27.

© 2020 SCM Craiova. Toate drepturile rezervate.