Victorie și cu Dinamo!

21 Aprilie 2021, autor: Petrișor Albu

Baschetbaliștii au reușit în această seară a 3-a victorie consecutivă, în seria celor trei partide disputate în doar 4 zile în Sala Polivalentă din Craiova.

Startul meciului a fost la discreția alb-albaștrilor care au încheiat primul sfert la o diferență de 12 puncte.

Startul excelent a durat până în minutul 15, băieții lui Aleksandar Todorov și Ciprian Enache ducându-se la 15 puncte: 36-21. Alb-roșii au avut, apoi 5 minute foarte bune și au intrat la pauză cu doar 5 puncte pe minus: 32-37.

Sfertul trei a reprezentat un forcing al dinamoviștilor care au venit la un singur punct de gazde: 53-52 pentru Craiova.

Ultimul sfert a fost al băieților noștri care nu au mai dat speranțe adversarilor și au terminat la un ecart confortabil: 78-65.

© 2020 SCM Craiova. Toate drepturile rezervate.