Muțumim, Aleksandar Todorov

Muțumim, Aleksandar Todorov

7 Iunie 2021, autor: Petrișor Albu


    Tehnicianul Aleksandar Todorov își încheie colaborarea cu S.C.M. Craiova. Conducătorul băncii tehnice al echipei de baschet masculin S.C.M. Universitatea Craiova, în ultimele 3 sezoane competiționale – 2018/2019, 2019/2020 și 2020/2021, se întoarce acasă, în țara natală – Macedonia de Nord după o experiență mai mult decât benefică ambelor părți.

    Cu Aleksandar Todorov pe banca tehnică echipa noastră de baschet masculin a înregistrat cele mai bune rezultate din istoria formației, dar și a baschetului masculin craiovean: prezența în Final–four–ul Ligii Naționale de Baschet Masculin cu un loc 4 la terminarea competiției din sezonul 2018/2019 și o semifinală de Cupa României în sezonul 2020/2021.

    Pentru întreaga activitate și rezultatele obținute în cadrul clubului nostru suntem onorați că am avut prilejul de a colabora și îi urăm să realizeze tot ceea ce își propune în plan personal și profesional.


© 2020 SCM Craiova. Toate drepturile rezervate.
Developed by tibis.