Final de sezon pentru baschetbaliști

19 Mai 2021, autor: Flavius Dinca

Baschet masculin, Liga Națională, Play-off, Meciul 2, Voluntari, Sala Gabriela Szabo, 19.05.2021, 19:30

CSO VOLUNTARI - SCM U CRAIOVA 78-68 (24-17, 18-15, 20-10, 16-26)

SCM „U” CRAIOVA: Filipovic, Diculescu (24 p.), Pratt (17 p.), Henson (8 p.), Țibârnă (2 p), Person (14 p.), Cinac (3 p.), Oprean.

Antrenori: Aleksander TODOROV, Ciprian ENACHE

În primul meci: CSO VOLUNTARI - SCM „U” CRAIOVA 83-67 (20-17, 16-17, 27-13, 20-20)

Primele minute ale jocului au aparținut alb-albaștrilor, care au condus cu 6-2 și 8-3. De la mijlocul primului sfert, gazdele au revenit în avantaj și ușor, ușor s-au distanțat pe tabelă. Primul sfert s-a încheiat cu șapte puncte diferență: 24-17. A doua parte a fost asemănătoare cu prima, și la pauză gazdele aveau avans de zece puncte. Ca și în primul meci din play-off, sfertul 3 a aparținut Voluntariului care a avut un ecart de 20 de puncte. În ultimul sfert, alb-albaștrii au încercat să revină, s-au apropiat la șase puncte de adversari: 61-67, însă era prea târziu. Gazdele și-au păstrat avantajul și jocul s-a încheiat cu scorul de 78-68. Astfel, baschetbaliștii încheie sezonul, fiind eliminați în primul tur al play-off-ului.

© 2020 SCM Craiova. Toate drepturile rezervate.