Cedăm pe final meciul din Trivale

8 Noiembrie 2021, autor: Ionut Greere

Am condus pe tot parcursul meciului, însă am cedat în ultimul minut și pierdem jocul din Trivale cu scorul de 83-79. Ne aflam în avantaj cu 90 de secunde de concluzia partidei, scor 79-73 !

După un prim sfert terminat la egalitate, 22-22, formația noastră a fost la conducere în partea secundă din prima repriză și am intrat la pauza mare cu 7 puncte diferență, 47-40. Am avut și 11 puncte avans în sfertul al treilea (68-57), dar înaintea ultimul sfert alb-albaștrii conduceau cu scorul de 68-59.

Gazdele au avut o revenire fantastică în ultima parte a jocului, iar cu un run de 10-0 au întors soarta partida în favoarea lor.

Michael Qualls a terminat cu 27 de puncte. Troy Franklin a totalizat 19 puncte, Hawley - 15  iar Robinson - 10.

© 2020 SCM Craiova. Toate drepturile rezervate.