Băturăm Cluju!

19 Aprilie 2021, autor: Flavius Dinca

Meci de poveste luni seara în polivalenta Băniei.

Veniți ca favoriți clujenii s-au impus cu 20-13 în primul sfert pe fondul unei partituri bine dozată atât în atac, cât și în apărare.

Sfertul doi a fost, însă, sfertul perfect pentru alb-albaștrii: 24-9, și pauza a venit cu un ecart de 8 puncte pentru Craiova.

Sfertul trei a fost sfertul maturității echipei care stăvilit iureșul ardelean și a mai pus 3 puncte, înaintea ultimelor 10 minute.

Ultimul sfert a fost sfertul inteligenței echipei din Bănie care nu a gândit și nici nu putea accepta să piardă șansa de a provoca prima înfrângere liderei clasamentului.

O victorie pe deplin meritată grație atitudinii, dăruirii, inteligenței și voinței arătate de toți componenții lotului echipei de baschet S.C.M. U Craiova.