Eșec în primul meci din play-off

17 Mai 2021, autor: Flavius Dinca

Baschet masculin, Liga Națională, Play-off, Meciul 1, Voluntari, Sala Gabriela Szabo, 17.05.2021, 19:45

CSO VOLUNTARI - SCM „U” CRAIOVA 83-67 (20-17, 16-17, 27-13, 20-20)

SCM „U” CRAIOVA: Filipovic (9 p.), Diculescu (11 p.), Pratt (13 p.), Henson (12 p.), Vucic (2 p.), Țibârnă (4 p), Person (7 p.), Cinac (9 p.),.

Antrenori: Aleksander TODOROV, Ciprian ENACHE

Baschetbaliștii din Bănie au început foarte bine jocul de la Voluntari, conducând la început cu 10-0. Gazdele au revenit rapid și până în minutul 6 din primul sfert au intrat în avantaj: 14-12. Primul sfert s-a încheiat cu scorul de 20-17. Jocul a fost echilibrat, cu CSO Voluntari la timonă, însă diferența era una mică până la pauză: 36-33. Sfertul al treilea a fost decisiv. Gazdele au jucat mult mai bine, profitând și de greșelile noastre și rezultatul a fost clar în acest sfert: 27-13, scorul general era 61-47. În ultima parte, baschetbaliștii noștri au încercat să revină, însă nu au mai reușit și CSO Voluntari a câștigat primul meci din play-off.

Miercuri, de la ora 19:30, se va desfășura tot la Voluntari partida a doua dintre cele două echipe. Dacă SCM U Craiova se va impune va urma un joc decisiv, vineri, 21.05.2021, în Sala Polivalentă, în caz contrar CSO Voluntari se va califica în semifinalele Ligii Naționale.

© 2020 SCM Craiova. Toate drepturile rezervate.